Българският национален отбор по баскетбол победи Исландия с 96:90 точки (22:13, 23:24, 21:21, 30:32) в мач за разпределение на местата от девето до 12-о на Европейското първенство за юноши до 18 години от дивизия "Б“ в Матозиньош, Португалия. България ще завърши в "Топ 10" и ще опита да се пребори за деветото място утре, когато ще се изправи срещу домакините от 14:30 часа.

"Лъвовете" взеха инициативата още в началните минути на срещата с Исландия и не изпуснаха водачеството до края. На почивката "трикольорите" имаха преднина от 45:37, а преди последната четвърт водеха с 66:58. Най-голямата разлика в срещата бе 16 точки. Въпреки по-слабата си стрелба от далечна дистанция българските баскетболисти компенсираха с по-точна стрелба за две точки, по-малко грешки и по-комбинативна игра.

Момчил Кадиев бе най-резултатен с 32 точки, 5 борби и 7 асистенции. Александър Гавалюгов допринесе с 22 точки и 6 асистенции, а Деян Колев се включи с 12 точки, 7 борби и 3 асистенции.

За Исландия с 19 точки, две борби и 4 асистенции се отчете Тордур Йонсон.