Унгария спечели за четвърти път в историята си световната титла по водна топка за мъже.

На финала във Фукуока, Япония "маджарите" надиграха гърците с 14:13 (4:2, 1:2, 2:3, 3:3, 4:3) след изпълнение на дузпи. В редовното време мачът завърши 10:10.

Унгарците започнаха по-добре и след 8 минути игра водеха с 4:2.

Гърците, които за пръв път бяха във финал на Световно първенство, се прибраха на почивката с изоставане от един гол при 4:5, а след третата четвърт изравниха при 7:7.

В последните 8 минути на редовното време двата отбора си размениха по 3 гола, което наложи изпълнение на дузпи. При тях унгарците вкараха 4 пъти при 7-те си опита, а техният страж Шома Вогел отрази 4 удара.

По 3 попадения за Унгария вкараха Кристиан Манхерч и Герго Заланки, който спечели и приза за "Най-полезен играч" на планетарния шампионат.

За олимпийските вицешампиони от Гърция Константинос Генидуниас реализира 4 гола.

За "маджарите" титлата е първа от 2013 година насам, когато те триумфираха на шампионата в Барселона.

В срещата за третото място световният шампион за 2022 година Испания надигра Сърбия с 9:6 (3:3, 3:2, 2:0, 1:1). Това е и пореден успех за българина Свилен Пиралков, който вече дълги години работи като помощник-треньор в националния тим на иберийците.

При дамите световен шампион стана Нидерландия след победа със 17:16 след изпълнение на дузпи над Испания. В мача за третото място Италия надигра Австралия с 16:14.