Унгарският Ференцварош взе солиден аванс в първата среща от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите срещу Шамрок Роувърс, след като се наложи над ирландския си съперник с 4:0.

Шигер и Рамирес вкараха първите два гола през първото полувреме, а в началото на второто полувреме Траоре направи преднината на Ференцварош класическа. Крайният резултат оформи Варга 15 минути преди края.

В друга среща чешкият Виктория Пилзен не успя да победи косовския Дрита на собствения си стадион "Доосан Арена", въпреки че отправи над 15 изстрела към противниковата врата. Така всичко в тази среща ще се реши на реванша след седмица.

Друг сблъсък, който ще се реши в реванша, е между латвийския Ауда и Спартак Търнава, които завършиха 1:1 в Рига. В Латвия ще е вторият двубой, в който ФК Рига ще трябва да обръща унгарския Кечкемети ТЕ, след като загуби първата среща с 1:2 като гост.

Арменският Пюник Ереван поднесе изненада, постигайки обрат до 2:1 през второто полувреме и то като гост в Швеция на Калмар.