Женският национален отбор на България загуби първата си контрола на родна земя преди Европейското първенство. Селекцията на Лоренцо Мичели отстъпи на Белгия с 1:3 гейма.

Самият италианец определи мача като тренировка, предава сайта на БФ Волейбол.

"С изключение на Мирослава Паскова, която още се възстановява, всички останали играха. Винаги е трудно в първия мач от подготовката. А и ние не се готвихме като за официален двубой, а като за тренировка", коментира Мичели.

Той сподели още, че учаква в утрешната контрола, която отново е в София и срещу Белгия, да види друго лице на нашия отбор.

Европейското първенство по волейбол за жени е от 15 август до 3 септември и за четвърти пореден път ще се проведе в четири страни. Тази година домакини са Белгия, Естония, Германия и Италия.