Янко Илиев (категория до 52 кирограма) осигури четвърти медал за България на Европейското първенство по бокс за юноши и девойки до 16 години в Плоещ, Румъния.

Илиев победи убедително Никола Богатиноски (Сърбия), след като реферът спря боя в третия рунд заради явно превъзходство на българина. С успеха българинът си гарантира най-малко бронзово отличие.

Христеа Нинова (категория до 50 кг) при девойките остана с бронзово отличие, след като загуби на полуфиналите от представителката на домакините Ребека Мюлер с 1:4 съдийски гласа (27:30, 27:30, 29:28, 27:30, 27:30).

Ангел Димитров и Роселин Бачевски също имат сигурни минимум бронзови медали. При 50-килограмовите Димитров ще се боксира на 28 юли за място на финала срещу арменеца Тигран Овсепян. При най-тежките над 80 килограма Бачевски също на 28 юли ще излезе на ринга на полуфиналите срещу украинеца Олександър Слиесариев.

Ангел Самуилов (категория до 48 килограма) отпадна на четвъртфиналите. Той загуби с 0:5 съдийски гласа от представителя на домакините Николас Бончу.