Австралия загуби с 2:3 от Нигерия в мач от група "В“ на световното първенство по футбол за жени, който се проведе в Бризбейн.

Емили ван Егмонд откри резултата за домакините в първата  минута от добавеното време на първата част.

В шестата минута на продължението африканките изравниха с гол на Учена Грейс Кану.

След паузата нигерийките реализираха още два гола чрез Осиначи Охале и Асисат Ошоала.

Домакините отговориха с попадение след изстрел на Алана Кенеди.

Нигерия излезе начело във временното класиране в тази група с 4 точки, колкото има и Канада, но африканките имат повече отбелязани попадения при еднаква голова разлика.

На трето място е Австралия с 3 точки, а на дъното е Ирландия с нулев актив.

Последните мачове в групата са Канада – Австралия и Ирландия – Нигерия .

Двубоите ще започнат по едно и също време -в 13:00 часа българско време на 31 юли.

За осминафиналите се класират първите два отбора от всяка от осемте групи на шампионата.