Женският национален отбор по футбол на Филипините, който е дебютант на световни футболни финали на първенството в Австралия и Нова Зеландия, постигна историческа първа победа на шампионат на планетата, след като се наложи с 1:0 над тима на домакините от Нова Зеландия.

След като загуби с 0:2 в първия си мач от група "А", националките на Филипините реализираха и историческия си първи гол на световни първенства чрез Сарина Болдън в средата на първото полувреме.

20 минути преди края на срещата гол за домакините беше отменен след намесата на ВАР и в крайна сметка Филипините постигнаха историческата си първа победа. Тя е първа и за някои от осемте отбора, които дебютираха на това световно първенство.

Тимът на Нова Зеландия остава на втората позиция, но вече с равен брой точки с днешния си съперник.