Манчестър Сити спечели първата си лятна контрола от турнето си в Азия. Шампионите на Англия и Европа победиха Йокохама Маринос с 5:3 в приятелски мач, който се проведе на Националния олимпийски стадион в Токио.

Изненадващо, Йокохама поведе в резултата с 2:0 след голове на Андерсон Лопеш и Кен Мацубара. "Гражданите" успяха да се върнат в мача с два късни гола в края на първата част благодарение на Джон Сотунс и Хулиан Алварес.

Пеп Гуардиола направи 10 смени на почивката и само 6 минути след това влезлият като резерва Ерлинг Халанд отбеляза. В 72' Родри покачи на 4:2, а Кента Иноуе върна интригата в 89'. Крайният резултат бе оформен в добавеното време от Халанд.

Следващата проверка на Сити е срещу шампиона на Германия Байерн Мюнхен, като контролата е предвидена за 26.07 отново в Токио.