Лудогорец победи с изразителното 5:0 Етър в домакинството си от втория кръг на Първа лига. Това е втори успех за разградчани тази седмица. В сряда вечер те надвиха с 4:0 отново на "Хювефарма Арена" косоварския Балкани в първия предварителен кръг на Шампионска лига.

Аслак Фон Витри откри в 18-та минута след асистенция на Квадво Дуа. В 37-та полузащитникът на гостите Георги Ангелов получи директен червен картон. Доминик Янков удвои в 46-та минута, а Бернард Текпетей 3 по-късно покачи на 3:0. Отново ганаецът бе точен в 57-та минута чрез подаване от Спас Делев, а аржентинският защитник Франко Русо оформи крайния резултат в 72-та.

"Орлите" спечелиха първи точки през новия сезон, защото в първия кръг загубиха с 1:3 от дебютанта в елита Крумовград. "Болярите" са последни без точки и голова разлика 0:6.