Националният отбор на България по волейбол за младежи до 22 години победи Люксембург с 3:0 гейма (25:9, 25:13, 25:10). Двубоят се игра в италианския град Марсиковетер и бе квалификация за Европейското първенство през следващата година.

"Лъвовете" вече спечелиха чиста победа срещу Черна гора в първата среща. За класиране напред ще е решаващ мачът срещу домакините от Италия утре вечер.

България е трета световна сила на тази възраст. Миналата седмица отборът спечели бронзовите медали на Мондиала в Бахрейн.

Липсата на голямата звезда Александър Николов не се усети. Още от началото България доминираше на игрището и в първия гейм не позволи на съперника да мине 10 точки. Интрига нямаше и до края.

Заради сложната схема класирането ще се реши в последния ден. Със сигурност на Европейското отиват първите състави в групата, но не всички втори. България и Италия ще спорят не само за първата позиция, но и за възможно най-добри показатели в двубоя.