Пилотът на отбора на "АРТ Гран При“ Никола Цолов не успя да завърши спринтовото състезание от уикенда в Унгария от Формула 3, осми кръг от сезона в надпреварата.

Цолов, който направи много силна квалификация в дебюта си на пистата "Хунгароринг“, завършвайки седми, потегли пети в спринта, като загуби няколко позиции.

В 17-ата обиколка Цолов се удари със съперник, като заради пораженията по болидa напусна надпреварата.

Победител стана Габриеле Мини ("Хайтек Пулс-Ейт“) с време 33:38.243 минути. Със спечелените точки той излезе на трето място в класирането при пилотите със 87 в актива си.

Втори се нареди лидерът в генералното подреждане Габриел Бортолето ("Тридент“) с изоставане от 4.292 секунди, а трети завърши Никита Бедрин ("Йенцен Моторспорт“) на 4.961 секунди.

Бортолето има 138 точки на върха, а втори в общото класиране е Хосеп Мария Марти ("Кампос Рейсинг“) с 92 точки.

Никола Цолов е 22-и без точков актив.

На 22 юли (неделя) предстои и основното състезание на "Хунгароринг“. В него Цолов стартира от седма позиция.