Аржентинаската суперзвезда Лионел Меси дебютира с гол за новия си отбор Интер Маями.

Той донесе победата за тима си с 2:1 като домакин над мексиканския Крус Асул в мач от група 10 на турнира за Купата на Лигата.

В групата е и отборът на Атланта Юнайтед от Съединените щати.

Меси вкара в четвъртата минута на добавеното време на двубоя от пряк свободен удар.

Аржентинецът бе резерва, като се появи на терена в 54-ата минута на мястото на Бенджамин Кремаски.

С гол на финландеца Робърт Тейлър в 44-ата минута Интер откри резултата в двубоя. Уриел Антуна възстанови равенството в 65-ата минута.

Треньорът на Интер Маями Херардо Мартино пусна в игра за дебют и друго звездно ново попълнение на отбора си – Серхио Бускетс. Той влезе на терена, също като Меси, в 54-ата минута. Бускетс замени Дейвид Руис.