Женският национален отбор на Испания започна с класическа победа участието си на Световното първенство по футбол в Австралия и Нова Зеландия, след като се наложи над тима на Коста Рика с 3:0.

Само в рамките на няколко минути, между 21-та и 27-та, футболистките на Испания решиха изхода от срещата в група "С", след като реализираха и трите си гола. Валерия дел Кампо си отбелязаха автогол, а футболистките на Барселона и Реал Мадрид - Айтана Бонмати и Естер Гонсалес Родригес добавиха другите два гола. До края на полувремето дори Дженифър Ермосо успя да пропусне дузпа.

Испания стартира похода си към първа световна титла, задържайки добрата си форма от само един загубен мач в последните 15 срещи и опазвайки вратата си от гол в 12 от тези двубои.