Грузинският Дила Гори и босненския Железничар си осигуриха участие във втория предварителен кръг на турнира Лига на конференциите.

В реванш от първия предварителен кръг Дила Гори победи у дома словашкия Дунайска Стреда с 2:0. Първият мач бе спечелен от словаците с 2:1. С общ резултат от двата мача 3:2 грузинците продължават в турнира.

Тиери Гале в 33-ата минута и Алеф Сантош в 85-ата минута вкараха головете за Дила Гори.

Следващият съперник на грузинците ще бъде украинския Ворскла Полтава, като Ворскла е домакин в първия мач.

Босненският Железничар също е във втория предварителен кръг, след като елиминира Динамо (Минск). Реваншът в Беларус завърши с победа за Железничар с 2:1. Първият мач завърши наравно 2:2. С общ резултат от двата мача 4:3 Железничар се класира напред.

В реванша Александър Сачивко си вкара автогол в 44-ата минута за 1:0 за гостите. В 64-ата минута Павел Седко възстанови равенството. В 78-ата минута Сюлейман Крпич вкара втори гол за Железничар за крайното 2:1 за отбора от Босна и Херцеговина и класиране напред.

Във втория предварителен кръг Железничар ще играе с амерския Нефтчи (Баку), като първият мач е в Босна и Херцеговина.

Резултати от срещи-реванш от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите

Дила Гори,Груз. – Дунайска Стреда, Слвк. 2:0. Продължава Дила Гори.

Динамо (Минск, Блрс) – Железничар, БиХ 1:2. Класира се Железничар

Зимбру, Мол. – Ла Фиорита, Сан Марино 1:0. Класира се Зимбру

Динамо (Батуми, Груз) – Тирана, Алб 1:2. Продължава Тирана.