Мъжкият национален отбор на България по баскетбол стартира със загуба предквалификациите за Европейското първенство през 2025 година, след като загуби първия си мач от група "J" от Норвегия като гост с 80:86 точки.

Третият отбор в нашата група е Австрия, като в следващия кръг се класира само първият тим в класирането.

Без играчи като Чавдар Костов, Станимир Маринов, Димитър Димитров, Александър Янев, подмладената селекция на Росен Барчовски започна слабо мача. България навакса изоставането си и в края на първата четвърт отстъпваше само с точка. На полувремето слабата защита на тима ни си личеше още повече и нашият състав изоставаше с 10 точки.

Третата четвърт отново беше спечелена от Норвегия, а в нея тимът на Росен Барчовски вкараха само 8 точки. Въпреки че спечелиха последната част с 33:18 българските баскетболисти успяха само да намалят изоставането си, но нямаше как да избегнат загубата.

Коди Милър-Макинтайър беше най-резултатният за нашия състав с 20 точки, а новият капитан Павлин Иванов добави 16.

Норвегия сложи край на серията си от четири поредни загуби, а българският национален отбор ще трябва да продължи борбата със следващия си мач, в който селекцията на Росен Барчовски приема състава на Австрия след три дни.