Четвъртата поставена в схемата на турнира от категория WTA 250 в Палермо Елизабета Кочарето отпадна в първия кръг на надпреварата, след като беше победена от 85-та в света испанка Сара Сорибес Тормо с 2:1 сета.

Двубоят между представителката на домакините, която се намира на 42-ра позиция в ранглистата на WTA и Сара Тормо продължи повече от два часа и 40 минути.

Испанката поведе след 6:3, а Кочарето изравни след 6:4 във втория сет. В решаващата трета част италианката дори не се разписа и загуби с 0:6. В следващия кръг Сара Сорибес Тормо ще играе с друга представителка на домакините Нурия Бранкачо.

Седмата поставена Ема Наваро от САЩ също ще играе с италианка във втория кръг. Тя ще срещне Камила Росатело, след като отстрани нидерландската квалификантка Ева Ведер с победа 7:6 и 6:1.