Националният отбор на България за жени до 17 години отстъпи с 1:3 гейма срещу тима на Сърбия в среща от шестия кръг на груповата фаза на Европейското първенство по волейбол.

Българските състезателки успяха да поведат в резултата след 25:17 в първия гейм, но допуснаха обрат след като загубиха следващите три части на 19, 20 на 18 точки. Така в първата група на ЕвроВолей 2023 тимът ни вече има равен баланс. Българските националки до 17 години допуснаха третата си поредна загуба в мача срещу домакините и имат и три победи. Активът на нашите момичета е 10 точки и изостават на една от втория в групата - Италия, който е с мач по-малко.

Тимът на Сърбия е баланс от три победи и три загуби, по подобие на българския отбор, но към момента се намира на шестото място с 9 точки.

Със същия актив е съперникът на България утре - Полша. Мачът с полякините е в 13:00 часа.