Националният отбор на Иран до 21 години спечели световната титла, след като спечели финала на турнира в Бахраейн срещу Италия с 3:2 гейма. Бронзовите медали на шампионата останаха за България, след като тимът ни спечели малкия финал срещу Аржентина с 3:0 гейма.

На турнира в Бахрейн младата звезда на българския тим Александър Николов завърши като лидер при реализаторите. На сметката си волейболистът на Кучине Лубе Чевитанова записа 161 точки. Той остави на седем зад себе си сребърния медалист с Италия Алберто Боволента.

25-те точки на Александър Николов от сервиз го поставиха и на първо място при изпълнителите на начален удар на световното първенство в Бахрейн. Българският волейболист изпревари двама световни шампиони по този показател. Николов е трети на атака и при посрещачите.

При разпределителите на турнира, на второ място по успех е националът на България Стоил Палев, който е изпреварен от сребърния медалист Матия Бонинфанте.