Националният ни отбор за юноши U16 спечели и втората си контрола с Португалия. В "Арена Ботевград“, "лъвовете" победиха със 76:64 точки.

Гостите започнаха мача с 10 поредни точки, но серия от 11:0 бързо върна водачеството на състава ни. Последваха оспорвани минути, а след първата част Португалия водеше с 19:16. През втория период домакините отново взеха инициативата и на почивката се оттеглиха при 41:34 в своя полза.

Резултатността бе доста по-ниска непосредствено след паузата, но преди заключителната четвърт преднината на България отново бе солидна - 52:43 точки и до края "трикольорите" нямаха проблем да я задържат.

Ивайло Скрински бе най-резултатен за победителите с 19 точки, Ивайло Груев вкара 15, а Михаил Калинов добави 12.

В началото на следващата седмица България ще има нови две проверки - срещу Ирландия, отново в Ботевград.