Националният ни отбор по баскетбол за юноши U18 загуби от Турция в последния си двубой от приятелския турнир в Истанбул. "Трикольорите" отстъпиха със 75:79 точки, въпреки че водеха почти през повечето време.

Българите започнаха по-силно мача и след 10 минути бяха напред с 21:13. Срещата продължи сравнително равностойно, но на почивката преднината на гостите стана двуцифрена - 42:31.

Разликата на няколко пъти достига 13 точки след паузата, а последната четвърт започна при 62:53 в полза на играчите на Асен Николов. Турция стартира много силно заключителната част и 4 минути преди сирената стигна до пълен обрат при 71:69. Последваха няколко размени на водачеството, но в самия край домакините заслужиха успеха. Турция изпълни 25 наказателни удара срещу 8 за България, което даде отражение в резултата.

Александър Гавалюгов отбеляза 19 точки, с 10 приключи Стефан Михайлов, а 9 добави Иво Корестилов.

България завършва надпреварата в Истанбул с една победа и две поражения. Проверката бе последна преди предстоящото Европейско първенство в Португалия, което започва на 21 юли.