Националният отбор на България допусна първа загуба на Eвропейското първенство по волейбол за девойки до 17 години в Сърбия и Унгария.

В четвъртия кръг от група "А" във Върнячка Баня българките отстъпиха с 0:3 гейма (23:25, 13:25, 21:25) от Италия.

Възпитаничките на старши треньора Владислав Тодоров имаха шансове в първия и в третия гейм, но ги пропуснаха. В първата част България водеше с 9:6 точки, но италианките обърнаха и поведоха с 19:16, а след това и с 24:20. Националките спасиха 3 геймбола, но при четвъртата си възможност Италия затвори гейма.

Подобна бе ситуацията и в третата част. В него българките водеха с 13:10 точки, след което Италия изравни играта. В края на гейма "адзурите" направиха няколко поредни точки и измъкнаха и третия гейм. Най-категорични италианките бяха във втория гейм, който спечелиха с 25:13.

България е все още на първо място в групата с 9 точки, колкото има и Хърватия, който по-късно днес играе със Сърбия. Италия е на трета позиция в класирането с 8 точки.

Утре българките играят с хърватките от 13:00 часа в следващия си мач от групата.