Състезателите на АК ЦСКА, водени от Димчо Ников, спечелиха 2 сребърни и 2 бронзови медала на Държавния шампионат за мъже и жени, провел се през изминалия уикенд на стадион "Ивайло" в старата българска столица. Александър Евтимов и Ива Александрова станаха вицешампиони на страната в дисциплините 110м препятствено бягане и седмобой. Борислав Рапонджиев (200м) и щафетата 4х100 се окичиха с бронзовите медали в състезанието.

Състезателите на "армейците" Александър Евтимов и Велко Николов преодоляха квалификацията за класиране сред 8-те най-добри. Евтимов стори това по място с 14.88, а Николов по време - 16.55. Последният завърши шести във финала (16.17), а настоящият ни най-бърз състезател в дисциплината се класира на място под върха. С насрещен вятър (-1,5m/s) и мокра писта Евтимов регистрира 14.74. Двамата ни атлети спечелиха съответно 7 и 3 точки за отборното класиране.

Шампионът на България в зала Борислав Рапонджиев преодоля безпроблемно и пестеливо сериите на 200м с 21.88. По време на финалното бягане получи моментно схващане, което за жалост му попречи да затвърди титлата си от януари. С вятър (-2,6m/s) Рапонджиев все пак завърши въпреки проблема с 21.73. Третото място в крайното класиране донесе нови 6 точки за АК ЦСКА. От състезателите ни най-близо до финала както на 100, така и на 200м бе Тео Петров, който завърши 13-ти (11.09) и 12-ти (22.46) съответно в двете дисциплини. Калоян Гребеничарски регистрира 19-то време с 23.03. След него се наредиха Александър Иванов (24.90) и Майкъл Цанев с резултати 26.63 на 200м и 13.09 на 100м.

Иванов бе единственият представител на "червените" на 400м. Той завърши обиколката за 55.24, а в крайното класиране бе 24-ти. Поради различни здравословни причини, които попречиха на състезателя ни да направи пълноценна подготовка през пролетта, армеецът регистрира 4 стотни по-слабо време от това в зала през зимата.

Късата щафета 4х100 също спечели бронзовите медали, донасяйки 6 точки на клуба. Борислав Рапонджиев, Тео Петров, Александър Евтимов и Калоян Гребеничарски бяха много близо и до първото място, което бе само на 22 стотни - 41.38 към 41.60.

В отборното класиране АК ЦСКА завърши на 11-то място с 22 точки, които бяха завоювани единствено от 3 дисциплини.

В седмобоя при жените Ива Александрова и Вивиан Кръстева от Рилски атлет Самоков водеха оспорвана битка за златния медал. Многократната ни шампионка записа резултати от 14.52 на 100м пр.б, 1.54 на скок височина, 10.58 на гюле, 26.13 на 200м, 5.03 на дългия скок и 31.46 на копие. Александрова се отказа от последната дисциплина 800м, за да съхрани сили за щафетата 4х400. Двете бяха почти равни преди 800-те метра, но с оглед на по-добрите възможности на съперничката ѝ, за нея беше по-добре да се "запази" за последните 400м, които ѝ предстояха.

Там тя, заедно с Михаела Миткова, Мария Георгиева и Ема Ивелинова завършиха на шесто място с 4,12.96. Късата ни щафета (Ния Гергова, Михаела Миткова, Ива Александрова, Теодора Илчева), която също имаше добри шансове за медал, за жалост не успя да финишира.

Михаела Миткова остана на 14 стотни от бронзовото отличие на 100м през препятствия. Състезателката на "червените" завърши четвърта с време 15.53.

Четирикратната шампионка при девойките за тази година Ния Гергова имаше право отново да участва в шампионата за жени, въпреки че нейния набор още няма тази възможност. Като национална шампионка за девойки под 18г, Гергова си подпечата билета за Търново. За жалост тя преодоля само 280см и сподели четвъртото място с Лора Генова от Дунав Русе.

Мария Георгиева завърши пета на 400м препятствено бягане. Младата ни дебютантка в дисциплината за жени записа време 69.75.

Така женският състав на ЦСКА събра общо 23.5 точки, с което се класира на осмо място в отборното класиране. Ива Александрова донесе 7 от тях, 5 прибави Михаела Миткова, 4,5 - Ния Гергова, 4 - Мария Георгиева и 3 донесе щафетата 4х100м.

Следващият вторник за двама от състезателите ни предстои участие на Международен турнир "Пловдив". Александър Иванов ще вземе участие в дисциплините 100 и 200м, а Ния Гергова в овчарския скок. Състезанието ще се проведе на стадион "Пловдив". Овчарският скок при дамите започва в 16ч, а сериите на 100м при мъжете в 16:20ч. Два часа по-късно ще започнат и тези на 200м.