Отборът на Италия ще бъде съперник на Португалия на финала на Европейското първенство за юноши до 19 години, което се провежда в Малта.

На полуфиналите италианците измъкнаха драматично победа с 3:2 срещу Испания за да си осигурят мястото на финала.

Гол на полузащитника на Дженоа Лука Липани в 85-ата минута донесе успеха за Италия.

През първата част на мача двата тима не успяха да си вкарат голове.

В 52-ата минута Италия поведе чрез съотборника на Валентин Антов в Монца Самуеле Винято. Само шест минути по-късно испанците възстановиха равенството с гол на Виктор Барбера.

В 66-ата минута Италия отново поведе с гол на полузащитника на Рома Николо Пизили.

В 74-ата минута Ярек Ернадис отново изравни.

Отборите на Италия и Португалия ще се срещнат за втори път на турнира в Малта. В първия мач португалците се разправиха със съперниците си, побеждавайки с 5:1.