Отборът на Пюник Ереван от Армения победи като домакин естонския Нарва с 2:0 в първи мач от квалификациите на Лигата на конференциите.

Домакините успяха да стигнат до добрата си преднина преди реванша с попадения в последния половин час на мача.

В 65-ата минута босненецът Лука Юричич откри резултата. В 88-ата минута резервата Джеймс оформи крайното 2:0.

Отборът на Пюник имаша сериозно превъзходство, но добри прояви на вратата на Нарва имаше Александър Крайзмер.

Реваншът в Естония е на 20 юли.

В друг двубой от тази фаза на състезанието арменския Арарат-Ереван и албанския Егнатия не успяха да се победят в Ереван, завършвайки наравно 1:1.

Гостите от Албания стигнаха до равенството с гол дълбоко в добавеното време на мача, на Рафаел Дуамена. Преди това Арарат поведе чрез бразилеца Алемао в 36-ата минута. Реваншът е на 20 юли.

Също в среща от този етап на турнира андорският Интер Клуб Ескалдес победи като домакин Викингтур от Фарьорските острови с 2:1. Реваншът е на 20 юли.