Българката Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на турнира за жени на клей в Бостад, Швеция, който е от сериите "Чалънджър".

Първата ни ракета в женския тенис и номер 98 в света в момента елиминира французойката Клои Паке със 7:6(14) 6:4.

Срещата продължи 2 часа и 30 минути.

Първият сет премина през множество възможности за пробив и от двете страни, но в крайна сметка двете си размениха по 1 спечелен гейм при сервис на опонента.

Така се стигна до тайбрек.

В него Томова поведе с 5:1 точки, но Паке намали и по-късно изравни на 6:6. В крайна сметка българката стигна до успеха, печелейки при 9-ия си сетбол при резултат 16:14 точки.

Във втората част Томова започна с пробив. По-късно състезателката от "Топ 100" записа нов такъв и поведе с 4:1. Тогава Паке върна единия. По-късно французойката изравни на 4:4, но българката направи нов пробив и на свой ред затвори мача в своя полза.

В битка за място на полуфинал Томова ще играе с поставената под номер 8 в основната схема Олга Данилович от Сърбия.