Марица (Пловдив) постави нов рекорд във волейбола в България. Отборът стана първият тим печелил шампионски титли във всички възрасти – жени, старша, младша, U16, U14, съобщиха от сайта на клуба.

За първи път в историята на българския волейбол един клуб печели шампионските титли във всички възрасти. Маричанки спечелиха и още един шести трофей през изминалия сезон – Купа България при жените.

Клубът постави и рекорд при жените, след като стана първият български тим, който печели шампионската титла в първенството 9 поредни пъти.

Първият отбор вече много стабилно бере плодовете от успехите на школата на клуба, защото отборът е съставен основно от момичета излезли от школата.

Марица имаше четири волейболистки в първия състав родени през 2006-а година – Ива Дудова, Мария-Габриела Миличевич, Елена Коларова и Маргарита Гунчев, както и две родени през 2005-а година – Боряна Ангелова и Виктория Коева. Всичките те са продукт на школата на Марица.

От 2018-а година насам школата на Марица е завоювала общо 13 титли в шест различни възрастови категории, където се играят национални финали. Тук не влизат титлите при най-малките, където се провеждат само междурегионални квалификации и финали при Регион Тракия.

Шампионските титли на Марица в държавните първенства в школата от 2018-а година насам:

Купа България

Марица защити трофея си от миналия сезон, след като се справи с тимовете на Марица 2022 (Пловдив) и Славия (София). На финала маричанки победиха с категоричното 3:0 гейма ЦСКА (София) в битката за трофея в Пазарджик. Това беше и първият трофей през тази година за пловдивчанки.

Рекордната 9-та поредна титла в първенството при жените

Марица спечели рекордна 9-та поредна шампионска титла при жените през този сезон, което е абсолютен рекорд за българския волейбол. Маричанки спечелиха финала с ЦСКА (София) с 2:0 победи и не загубиха гейм.

Девойките старша възраст на Марица спечелиха по категоричен начин титлата. Отборът не загуби нито един мач и загуби само един гейм във финала в Казанлък, когато победи с 3:1 гейма ЦСКА (София).

При младшата маричанки също станаха шампионки без нито един загубен двубой. Пловдивчанки спечелиха във финала в София срещу ЦПВК (София) с 3:2 гейма.

През този сезон от БФВ направиха нова възрастова група U16 и Марица стана първият шампион при нея. Маричанки спечелиха титлата в София също без загуба и с победа във финала срещу домакина Левски (София) с 3:1 гейма.

Жълто-сините завършиха сезона в школата с още една шампионска титла и за първи път спечели всички трофеи в един сезон. Марица U14 записа само една загуба по пътя към титлата и триумфира в новата възрастова категория, която е от този сезон.