Северна Македония нанесе тежка загуба на младежите и ги отдалечи от първата осмица на Европейското първенство Дивизия "Б", което се провежда в Скопие. Българите отстъпиха с 54:83 на домакините, като това бе и първата им загуба в турнира.

Сега остават надеждите за грешна стъпка на един от съперниците – Чехия и Северна Македония утре, за да могат българите да попаднат в осмицата на първенството и да продължат битката за медалите и промоция в Дивизия А.

Българите започнаха по-добре мача, но до почивката домакините успяха не само да наваксат скромното си изоставане, но и да дръпнат сериозно в резултата. След почивката македонците показаха огромното си желание за победа и доминираха.

Победителите се бореха по-добре и стреляха по-успешно, което им донесе победата.

По 11 точки за отбора ни вкараха Георги Герганов и Илиян Пищиков, Константин Костадинов добави 10 точки.

Това бе последният мач за нашите в груповата фаза и те завършват този етап с баланс 3-1.

Македонците и Чехите са с актив 2-1, като утре Чехия играе срещу Словакия, а Северна Македония – срещу аутсайдера Ирландия.