САЩ се класира за полуфиналите на турнира "КОНКАКАФ Голд Къп", който се провежда в Синсинати.

Американците спечелиха с 3:2 след изпъленение на дузпи и 1:1 в редовното време.

"Янките" отбелязаха първия гол в 88-ата минута, а негов автор беше Брандън Васкес, но канадците изравниха от дузпа чрез Стивън Виктория в третата минута на даденото от съдията продължение на срещата.

В продълженията не паднаха други попадения и се стигна до дузпи.

Там Мат Търнър отрази два удара на Канада.

Изходът на двубоя бе решен при петото завъртане на наказателните удари, след като Шарл-Андреас Брим от Канада удари напречна греда. Преди това Търнър спаси удари на Стивън Витория и Лиъм Фрейзър, а за американците вкараха Кейд Коуел, Джанлука Бусио и Жезуш Ферейра.

На полуфиналите САЩ ще срещне Панама.

В другата среща, играна тази нощ Ямайка победи с 1:0 Гватемала и също е в "Топ 4" на турнира. Попадението отбеляза Амари'и Бел в 51-ата минута. В битка за място на финала Ямайка ще играе с Мексико, които спечелиха с 2:0 срещу Коста Рика.