Националният отбор за младежи до 20-годишна възраст записа трета поредна победа на Европейското първенство в Дивизия Б в Скопие. Тимът ни срази и Словакия. Категоричната победа дойде при 94:75, като отборът ни остава на върха на класирането като единственият непобеден отбор в група А.

Утре е почивен ден на първенството, а на 11 юли отборът ни ще срещне домакина Северна Македония в битка за място в осмицата. Македонците са с мач по-малко от българите, като досега имат загуба от Чехия със 75:80.

Днес тимът ни изкова успеха с по-силна средна част на мач. Доминацията им пролича особено преди почивката, като спечелиха втората част с 32:17.

Капитанът Георги Герганов бе най-резултатен за успеха с 18 точки. 16 добави Кръстомир Михов, а 11 – Михаил Комбаков. Виктор Гергов се включи с 5 точки, 10 борби и 4 асистенции, а с 8 точки и 8 борби приключи Христо Бъчков.