Никола Цолов от отбора на ART Grand Prix завърши на 15-о място в спринтовото състезание на пистата "Солвърстоун“ от седмия кръг във Формула 3 за Голямата награда на Великобритания.

Българинът финишира 18-те си обиколки за време от 38.13:053 минути, като остана на почти 56 секунди след победителя Франко Колапинто от тима на MP Motorsport.

Цолов стартира от 23-а позиция.

Стартът на състезанието закъсня заради дъждовното време, което наложи и влизане на кола за сигурност.

"Топ 3“ на състезанието допълниха Габриел Бортолето (Trident) с изоставане от 3.730 секунди, и Кристиан Менсъл (Campos Racing), на 5.840 секунди.

В генералното класиране лидер е Бортолето със 120 точки, пред Хосеп Мария Марти (Campos Racing) със 76 и Дино Беганович (PREMA Racing) със 75 точки и др.

Никола Цолов е 23-и, като все още е без точков актив.

Основното състезание е на 9 юли (неделя). Цолов отново стартира от 23-а позиция.