Ига Швьонтек се класира за втори път в кариерата си за осминафиналите на третия за годината турнир от Големия шлем "Уимбълдън“.

Световната №1 и водачка в схемата при жените, която е достигала до тази фаза на състезанието през 2021 година, отстрани в третия си мач 29-ата в ранглистата хърватка Петра Мартич с 6:2, 7:5. Мачът продължи час и 43 минути

За полякинята това е трети мач на турнира без загубен сет и общо 41-ва победа в турнирите тази година.

Швьонтек и Мартич се срещнаха за трети път при професионалистките, като полякинята постигна трета победа и остава без загубен сет срещу хърватката.

За място на четвъртфиналите Швьонтек ще спори с 14-ата в схемата Белинда Бенчич от Швейцария.

Двете тенисистки са се срещали досега три пъти, като Швьонтек има два успеха. Последните им два мача бяха тази година, като бяха спечелени от полякинята.