Поставената под номер 4 в основната схема на турнира "Уимбълдън" Джесика Пегула се нуждаеше от малко повече от час, за да си осигури място в третия кръг на Откритото първенство на Великобритания.

Тенисистката от САЩ победи във втория кръг Кристина Букша от Испания с 6:1 и 6:4. 78-та в света Букша допусна два пробива в първия сет, в който Джесика Пегула на няколко пъти трябваше да брани предимството си, но в крайна сметка четвъртата в света се справи.

Във втория сет ДжеискаПегула имаше два мачбола на собствен сервиз в осмия гейм, но ги пропусна и загуби подаването си. Все пак при следващата си възможност да приключи мача, в десетия гейм, Джесика Пегула нямаше проблеми.

Така поставената под номер 4 в схемата на "Уимбълдън" изравни най-доброто си постижение в турнира, достигайки до третия кръг и ще може да го подобри още в следващия си мач, който е срещу италианката Елизабета Кочарето, която отстрани във втория кръг Ребека Масарова с 6:3 и 6:1.