Атлетико Паранаенсе откри резултата чрез Агустин Канобио още в самото начало на срещата, но Фламенго успя да постигне обрат през второто полувреме чрез Педро от дузпа и Бруно Енрике, за да стигне до победата в първата  среща между двата състава от четвъртфиналите за Купата на Бразилия.

Благодарение на успеха настоящият носител на трофея е близо до това да се класира на третия си пореден полуфинал в турнира.

Носителят на пет отличия и втория най-титулуван отбор в турнира - Гремио направо 0:0 в първия мач от четвъртфиналите срещу Баия и остави всичко за реванша. Коринтианс загуби от Америка Минейро с 0:1, а друг носител на три трофея от Купата на Бразилия - Палмейрас също изостава с 0:1 след първия си мач срещу Сао Паоло.

Реваншите в четвъртфиналите от турнира за Купата на Бразилия са след седмица.