Младежкият национален отбор на България под 21 години започна с победа международния приятелски турнир, който се провежда в зала "Левски София". "Лъвовете" надвиха Бразилия с 3:0 гейма (25:21, 25:19, 25:19).

Утре "трикольорите" ще се изправят срещу САЩ от 16:00 часа. По-късно днес американците играят втори мач от програмата срещу Иран.

В понеделник от 10:00 часа волейболистите ни завършват с двубой срещу иранците.

Трите състава се подготвят за Световното първенство в Бахрейн, а приятелските срещи са последни проверки преди Мондиала.

Първият гейм започна със серия от начален удар на Алекс Николов. Бразилците не можеха да намерят решение срещу разнообразието на нашия играч, а България поведе с 4:0. Южноамериканците се върнаха в играта, обърнаха резултата и дръпнаха с 3 точки. Следващото равенство дойде при 13:13. Играта продължи равностойно, след което българите отново взеха преднина. При 23:19 те вече имаха увереност, че ще спечелят и затвориха частта с 25:21.

Вторият гейм започна по-равностойно. Двата отбора си разменяха водачеството и никой нямаше преднина с повече от две точки. Това продължи до средата. Отново над всички бе Николов. При начален удар той затрудняваше бразилците и правеше дълги серии. Геймът беше спечелен още по-убедително - 25:19.

Отборът ни направи силно начало в последната част и в нито един момент не даде възможност на Бразилия да се върне. Българите започнаха с преднина от 6 точки (10:4) след серия от асове. При 12:6 националите допуснаха леко отпускане, а "селесао" направи 3 поредни точки. Андреа Буратини взе прекъсване и спря бразилската серия. Преднината на българите бързо стана 17:10. В крайна сметка "трикольорите" спечелиха гейма с 25:19 за крайното 3:0.