Националният отбор на Германия победи състава на Доминиканската република с 3:1 гейма в първата среща от третия турнир волейболна Лига на нациите при жените.

Европейският тим успя да постигне първи успех срещу съперника от четири години, след като се наложи в първите два гейма на 19 и 18 точки. Третият германките загубиха на 18, но в четвъртия гейм затвориха срещата след 25:21 точки.

Благодарение на втората си поредна победа в Лигата на нациите, волейболистките на германия успяха да се изкачат до трето място във временното класиране със 7 победи и две загуби.

Съставът на Доминиканската република допусна второ поредно поражение, което е общо шесто за тима. Те останаха с 3 победи и се намират на 11-то място в подреждането към момента.