Настоящият европейски шампион по футбол до 21 години - Германия, започна с равенство защитата на титлата си от преди две години, след като не успя да победи тима на Израел.

Нападателят на Борусия Дортмунд Юсуфа Мукоко пропусна дузпа още в самото начало на срещата, а Израел поведе израел поведе в 20-та минута чрез Тургеман.

Малко след това Германия изравни с гол на Бисек. Въпреки че Еден Картцев от тима на Израел беше изгонен за втори жълт картон в края на първото полувреме, настоящият европейски шампион Германия не успя да стигне до победата и остава с една точка след първия кръг.

В група "С" поведе състава на Англия, който победи в първия си мач Чехия с 2:0. В първия мач от група "D" Норвегия загуби с 1:2 от Швейцария.