Турция победи Уелс с 2:0 в среща от група "D" на европейските квалификации за форума на "Стария континент", който ще се проведе в Германия през следващата година.

Мачът се игра на стадион "Самсун 19 май" в Самсун пред 28 766 зрители.

Домакините бяха по-активният отбор като освен, че владееха повече топката (69 към 31 процента), имаха и двойно повече голови положения (14 към 7).

Още в 9-ата минута гол на домакините беше отменен от ВАР заради засада.

В края на първото полувреме директен червен картон получи Джо Морел от гостите.

През втората част паднаха попаденията. Първо в 64-ата минута Хакан Чалханооглу пропусна дузпа, а пет минути по-късно ново попадение на Турция беше отменено от ВАР - този път за игра с ръка на Умут Найир.

Именно Найир отбеляза първия гол в 72-ата минута, а младият талант Арда Гюлер (на снимката) вкара за 2:0.

С успеха Турция излезнаха на първо място в група "D" с актив от 9 точки. Уелс са на трето място с 4.

Армения, които победиха Латвия, са на второ място с 6 точки. Хърватия са четвърти с 4 точки, а Латвия са последни с 0.

Ето и други резултати от мачове от евроквалификациите в група "D", играни тази нощ:

Армения - Латвия - 2:1