Тимът на Англия победи Северна Македония с разгромното 7:0 на митичния стадион "Олд Трафорд" в Манчестър.

"Трите лъва", водени от селекционера Гарет Саутгейт, поведоха в 29-ата минута след попадение на Хари Кейн. Само 10 по-късно Букайо Сака покачи за 2:0, а до края на първото полувреме и Маркъс Рашфорд се разписа.

Само в рамките на 4 минути в началото на втората част нови два гола на Сака му донесоха хеттрик в срещата. Това са и първи три гола в един мач на младата звезда на Арсенал.

Играчът на английски и европейски клубен шампион - Калвин Филипс покачи за 6:0 в 64-ата минута, а крайното 7:0 оформи Хари Кейн от дузпа в 73-ата.

С победата Англия запазват върха в подреждането на група "C" с 12 точки от 4 победи.

Северна Македония са 3-и с 3, с колкото е и настоящият европейски шампион от Италия. Малта са последни без спечелена точка, а втори са Украйна, които днес победиха малката островна държава.