Отборът на Испания спечели УЕФА Лига на нациите след успех на финала над състава на Хърватия след 0:0 в редовното време и продълженията и 5:4 при дузпите.

Пълният до краен предел стадион "Де Койп" в Ротердам, Нидерландия не успя да види попадения в 120 минути футбол.

Испания имаха повече положения (21), но само 1 точен в очертанията на вратата на Доминик Ливакович.

Хърватите регистрираха 12 удара, но за сметка на това имаха 5 удара в рамките на вратата на Унай Симон.

При дузпите двата тима започнаха с по три успешни изстрела.

При четвъртите дузпи Ловро Майер сгреши след страхотна намеса на вратаря на Испания - Унай Симон, а Марко Асенсио покачи за 4:3.

Перишич изравни за хърватите при петите изстрели, а Аймерик Лапорт за Испания сгреши, удряйки горна греда, с което остави "ватрените" в срещата.

Последва нова грешка на Бруно Петкович, а Даниел Карвахал отбеляза за "Ла Фурия Роха", с което Испания стигнаха до първи трофей с новия селекционер - Луис де ла Фуенте.

Хърватия останаха без спечелен трофей, въпреки че за пореден път изненадаха света и влязоха в "Топ 3" на голям турнир!