Италия победи Нидерландия с 3:2 в битката за третото място на турнира УЕФА Лига на нациите по футбол, който се проведе в страната на лалетата.

Още до 20-ата минута настоящият еврошейски шампион водеше с 2:0 след попадения на Федерико ди Марко в 6-ата и Давиде Фратези в 20-ата минути.

Състезателят на Аякс Стивън Бергвайн намали за 1:2 в 66-ата минута, но само 5 по-късно Федерико Киеза върна преднината на Италия от 2 гола, реализирайки за 1:3 след асистенция на Фратези.

Нападателят на Манчестър Юнайтед Воут Вегхорст отбеляза ново попадение за Нидерландия в 82-ата, но то беше отменено от ВАР заради засада.

Крайният резултат 2:3 оформи играчът на Рома Жоржиньо Вайналдум в 90-ата минута.

В 21:45 часа тази вечер е големият финал в турнира между третите в света - Хърватия и Испания.