Бившата лидерка в световната ранглиста Виктория Азаренка от Беларус загуби на старта на Откритото първенство на Франция след поражение от непоставената канадка Бианка Андрееску, но и шампионка от Уимбъдъл през 2019-а година, с 6:2, 3:6, 4:6. Срещата продължи 2 час аи 31 минути.

Азаренка, полуфиналистка от надпреварата през 2013-а година, спечели първата част с 6:2, реализирайки два пробива.

Във втория бившата номер 1 поведе с 3:1 гейма, но допусна пълен обрат, губейки следващите 5, с което Андрееску изравни.

В решителната част канадката проби за 1:2 и малко по-късно затвори мача в своя полза.

В следващата фаза тя ще срещне квалификантката Ема Наваро, спечелила срещу рускинята Екатерина Александрова с 2:1 сета.