Джамал Мъри отново направи страхотен мач и помогна на тима си Денвър Нъгетс да постигне трети пореден успех в третия мач от финалите в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада, надделявайки със 119:108 точки като гост на Лос Анджелис Лейкърс.

Канадският национал приключи мача като най-резултатният баскетболист, регистрирайки 37 точки, 7 борби и 6 асистенции за малко повече от 41 минути на паркета. Сръбската звезда Никола Йокич добави още 24 точки, а Майкъл Портър регистрира "дабъл-дабъл" от 14 точки и 10 борби.

За Лос Анджелис Лейкърс най-резултатен беше Антъни Дейвис. Той завърши с "дабъл-дабъл" от 28 точки и 18 борби. Мегазвездата Леброн Джеймс вкара още 23, добавяйки и 7 борби и 12 асистенции към сметката си, но и те не помогнаха за успех в мача.

Четвъртата среща от финалите на Запад е във вторник - 23-и май отново в Лос Анджелис.