Отборът на Чехия постигна трета победа в груповата фаза на Световното първенство по хокей на лед за мъже, което продължава във Финландия и Латвия.

В четвъртия си мач в група "Б“, в Рига, на турнира Чехия победи Словения с 6:2 (0:2, 1:0, 5:0).

С основен принос за победага на чехите бе нападателят на Детройт Ред Уингс Доминик Кубалик, който реализира хеттрик.

За тима на Словения това бе четвърта загуба на турнира, като отборът е без спечелена точка на шампионата.

В група "А“, в Тампере, отборът на Швеция не остави шансове на Унгария и победи със 7:1 (3:1, 3:0, 1:0) (познат резултат). За скандинавците това е четвърти успех на турнира, като една от победите им е след продължение. Унгария регистрира трета загуба на първенството. Два гола за Швеция реализира Якоб де ла Роуз.