Водачката в световната ранглиста Ига Швьонтек се класира за четвъртия кръг на WTA 1000 турнира на клей в Рим.

Полякинята се справи с 6:2, 6:0 с украинката Леся Цуренко за 77 минути игра, като успя да спечели 12 поредни гейма във втори пореден мач.

Цуренко откри двубоя с пробив, а след това взе и първото си подаване, за да поведе с 2:0. До края на двубоя обаче украинката не спечели нито гейм повече. Швьонтек вече има 3 спечелени сета на нула в общо 4 изиграни на надпреварата в италианската столица.

В следващия кръг двукратната шампионка от "Ролан Гарос" ще играе с победителката от двойката Дона Векич - Людмила Самсонова.

Към четвъртия кръг в Рим продължава и поставената под № 7 Елена Рибакина. Националката на Казахстан водеше с 4:3 гейма срещу Анна Калинская, когато рускинята се отказа заради травма.

В следващия кръг Рибакина ще има за съперничка чехкинята Маркета Вондроушова, която победи със 7:5, 6:3 поставената под № 9 Мария Сакари.

Латвийката Йелена Остапенко пречупи Барбора Крейчикова със 7:6(2), 6:0. Чехкинята водеше с 5:1 гейма в първия сет, но не успя да задържи преднината си и допусна загуба.

За място на 1/4-финалите Остапенко ще играе с рускинята Даря Касаткина, която отстрани със 7:5, 4:6, 7:6(2) Юлия Грабер.