Защитаващият титлата си тим на Балкан (Ботевград) не позволи изненада и започна с домакинска победа четвъртфиналната си серия срещу Берое в Националната баскетболна лига при мъжете.

В първия мач от серията, който се изигра в "Арена Ботевград“, Балкан победи с 89:78 точки (22:22, 18:16, 33:15, 16:25). Домакините решиха мача с изключителна трета четвърт.

За Балкан над всички бе един от лидерите на тима Христо Захариев. Той наниза 25 точки за малко повече от 31 минути на паркета. Павлин Иванов добави 22. Николаос Дипларос се отчете с 13 точки.

За гостите от Стара Загора Даниел Порифой завърши мача с 22 точки. 14 реализира Келси Барлоу.

Мач №2 от серията, в която се играе до две победи, е на 5 май (петък) в Общинска зала в Стара Загора.