Отборът на Черноморец Бургас, който завърши четвърти през редовния сезон в Националната баскетболна лига, стартира с победа плейофната си серия от четвъртфиналите срещу състава на Спартак Плевен, завършил на петата позиция.

Състезателите на Васил Евтимов затвърдиха добрата си форма, с която завършиха редовния сезон и взеха първата среща от плейофите с 89:70 точки. Най-полезен за домакините от Бургас беше Мунис Туту, който завърши с "дабъл-дабъл" от 24 точки и 11 асистенции, а Черноморец вече е в серия от 4 поредни победи.

Самаджей Хейнс-Джоунс от тима на Спартак Плевен също реализира 24 точки, но усилията му не стигнаха и тимът му записа трета поредна загуба. Спартак Плевен ще се опита да прекъсне серията си във втория мач от плейофа, който е в петък в Плевен. Играе се до две победи.