Шампионът Лудогорец постигна най-категоричната си победа от началото на сезона в efbet Лига.

В мач от 25-ия кръг на първенството тимът от Разград победи на "Хювефарм Арена“ в Разград Ботев (Враца) с 8:1.

Лудогорец вкара гол още в 9-ата минута чрез Франко Русо, но той бе отменен след намесата на системата ВАР.

Логичното се случи в 29-ата минута, когато шампионите получиха дузпа, която Кирил Десподов реализира за 1:0.

В 35-ата минута Десподов асистира на Игор Тиаго за втория гол в мача.

До почивката Тиаго, с втория си гол в двубоя, покачи на 3:0 за Лудогорец.

След почивката Игор Тиаго оформи хеттрика си в 46-ата минута. Последваха голове на Кирил Десподов в 57-ата и Кайо в 60-ата, довели резултата до 6:0 за домакините.

Чавдар Ивайлов в 81-ата минута върна един гол за Ботев от дузпа.

Клод Гонсалвеш в 89-ата минута и Матиас Тисера във втората минута на добавеното време на мача оформиха крайното 8:1 за Лудогорец.

След 19-ата си победа за сезона Лудогорец е на второ място в класирането, като изостава с точка от лидера ЦСКА-София, като "червените“ са с мач по-малко.

Ботев (Враца) регистрира 14-а загуба, като е на 11-о място.