Гаел Монфис се завърна с разгромна загуба на корта. 36-годишният френски ветеран и бивш член на "Топ 10“ в световната ранглиста при мъжете, загуби в първи кръг на турнира от сериите "Мастърс 1000“ от австралиеца Джордан Томпсън с 3:6, 1:6. Срещата продължи час и 5 минути.

Това е първи мач на Монфис след август миналата година. В първия сет двамата сервиращи взимаха своите подавания до 3:3, след което Томпсън направи серия от 3 поредни гейма, за да стигне до успех в частта.

Във втория Томпсън поведе в 1:0, след което на два пъти получи шанс за пробив при сервис на ветерана, но не успя да го осъществени и Монфис изравни за 1:1.

Оттам насетне австралийският тенисист, който е 87-и в света в момента направи нова серия от 5 поредни гейма, с което се поздрави с крайния успех в срещата.

В следващия кръг Томпсън ще играе с поставения под номер 2 в основната схема грък Стефанос Циципас, който почиваше на старта.