Отборът на ветераните на ЦСКА 1948 със старши треньор почетния председател на УС на клуба Ангел Рангелов започна участието си в първенството на ветераните с безапелационна победа с 4:1 над Житен. Двубоят от първия кръг на шампионата се игра на стадион "Витоша“. "Армейците“ стъпиха на терена облечени в ретро екипи, които са вдъхновени от победата на ЦСКА над Ливърпул с 2:0 в 1/4-финала за Купата на европейските шампиони през 1982 година. Двата гола за един от най-престижните успехи в "червената" история пред погледа на 70 хил. зрители на Националния стадион "Васил Левски“ отбелязва настоящият оперативен директор в клуба Стойчо Младенов.

Мачът на ветераните беше наблюдаван от Стойчо Младенов, а старши треньорът Любослав Пенев също дойде на стадиона, за да се срещне с легендите. Още в 10-ата минута бившият наставник на отбора Красимир Балъков шутира, но топката срещна гредата. Спортният директор на ЦСКА и капитан на състава Радослав Здравков откри резултата в 13-ата минута, а 60 секунди по-късно Йордан Минев удвои.

През второто полувреме ЦСКА продължи да доминира, като Балъков пропусна дузпа в 50-ата минута. В 55-ата минута Генади Симеонов направи резултата класически, а Йордан Минев отбеляза втория си гол в мача в 65-ата минута. Почетното попадение за Житен отбеляза Йордан Александров в 75-ата минута.