Веска Ненчева в Стамболийски: БСП има ясна програма за развитие на регионите и преодоляване неравенствата

©
Веска Ненчева благодаря за топлото посрещане в Стамболийски, за разговора, който проведе с хората, заедно с Наум Нихтянов, кмет на Йоаким Груево и Мария Мустакова, кандидат за народен представител, за подкрепата на социалната политика, реализирана от БСП в управлението на България.
"БСП има ясна програма за регионалното развитие и преодоляване на неравенствата“, заяви Веска Ненчева в отговор на поставените от жители на Стамболийски местни въпроси и посочи основни приоритети на социалистическата партия. По думите й държавата трябва да има приоритетна политика за насърчаване на развитието на всеки регион с оглед неговите икономически, социални и географски характеристики.
БСП предвижда преференции от "Местни данъци и такси" за първите пет години от съществуване на нова стопанска единици и отстоява от години необходимостта от реална финансова децентрализация на общините, изготвяне на план за осъществяването й, който да е приет от всички общини;
"Приоритетно инвестиране във ВиК инфраструктура, одит и пълна ревизия на ВиК Холдинга“, посочи като следващ приоритет Веска Ненчева в отговор на въпроси на хората, свързани с водоснабдяването.